Stuur ons een mailtje met info en je activiteit komt ook in de dorpsagenda: dorpsplein@ophemert.nl

- Dit evenement is voorbij.
Avondwandeling in de Heemtuin van Geldermalsen
2 mei om 19:00 - 20:30
Op vrijdagavond 2 mei organiseren onze natuurgidsen een wandeling in de Heemtuin van Geldermalsen. Het is een groene strook langs de Linge vlakbij het centrum. Een mooi gebiedje, waar veel inwoners van Geldermalsen een ommetje maken. Ook is het een loopverbinding tussen centrum en station.
De Heemtuin stamt uit de jaren ’70. Bij de aanleg zijn er allerlei Betuwse landschapselementen in verwerkt. Denk aan hoogstamfruit, wilgen, grienden, walnoten, meidoornhagen, een knuppelpad en een elzenbroekbos. In de loop der jaren is alles enorm gegroeid. Tegelijk is het een en ander verdwenen. Ook is er geregeld discussie geweest over de inrichting en het gebruik van de heemtuin. Hart voor de Heemtuin probeert samen met buurtbewoners de biodiversiteit te verhogen.
Loop mee met de gidsen van IVN West-Betuwe op vrijdagavond 2 mei. Ze vertellen je graag over alle aangelegde landschapselementen, maar óók over alle planten en dieren die vanzelf in zo’n ouder park verschijnen. Er is genoeg te ontdekken!
Praktische informatie
• We starten om 19.00 uur bij de ingang van de Heemtuin bij de jachthaven (Achter ’t Veer).
• De wandeling duurt maximaal 1,5 uur.
• Bij nat weer zijn stevige schoenen aanbevolen.
• Vooraf aanmelden is niet verplicht maar wel prettig. Dat kan bij gwg@ivnwestbetuwe.nl.
• De wandeling is gratis, maar een vrijwillige bijdrage voor IVN West-Betuwe is altijd welkom.
• Voor meer informatie over deze wandeling kun je contact opnemen met IVN-natuurgids Fieke Vos via gwg@ivnwestbetuwe.nl.
Begin van het voorjaar in de Heemtuin van Geldermalsen (foto Fieke Vos)
Staat je evenement er nog niet bij, mail ons even: dorpsplein@ophemert.nl